Nasze dokumenty

Statut Fundacji

Polityka prywatności

ul. Storczykowa 4
87-134 Stary Toruń

NIP 8792711145
KRS 0000776838
REGON 382841284

 

Fundacja Budząca się Szkoła

Media Społecznościowe

OPŁATA

ZAPISY

PRELEGENCI

PROGRAM

Spotkanie inspirujące Budzącej Się Szkoły
„W drodze do przyjaznej i efektywnej szkoły, czyli jak tworzymy kulturę uczenia się

20 maja 2025

Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2
59-850 Świeradów-Zdrój


         WSPÓŁORGANIZATORZY

 

 

 


 

BILETY

             

Cena obowiązująca do 25 kwietnia 2025 Cena obowiązująca po 25 kwietnia 2025
139 zł* 169 zł*

 

*W cenie biletu lunch, poczęstunek i napoje.

 


 

PRELEGENCI

Spotkanie inspirujące Budzącej Się Szkoły

   „W drodze do przyjaznej i efektywnej szkoły, czyli jak tworzymy kulturę uczenia się

 

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia indywidualne

1. Wypełnij formularz zgłoszeń dla osób indywidualnych (1 osoba = 1 zgłoszenie).

2. Jeżeli płacisz od razu, dokonaj wpłaty na podany niżej numer konta. W tytule przelewu wpisz „Spotkanie BSS" oraz imię i nazwisko uczestnika.

Fundacja Budząca się Szkoła
ul. Storczykowa 4
87-134 Stary Toruń
mBank: 59 1140 2004 0000 3702 7868 6651

Pobierz potwierdzenie przelewu i dołącz do swojego zgłoszenia.

3. Jeśli reprezentujesz placówkę publiczną i/lub płacisz za udział w konferencji ze środków publicznych, pobierz oświadczenie o środkach publicznych i dołącz podpisany skan oświadczenia do swojego zgłoszenia. 

4. Prześlij zgłoszenie klikając przycisk „Wyślij" w formularzu.

5. Poczekaj na maila od nas. Prześlemy Ci potwierdzenie otrzymania zgłoszenia wraz z fakturą potwierdzającą dokonanie wpłaty, lub fakturę z odroczonym terminem płatności. Jeśli nie otrzymasz faktury w ciągu 7 dni od zgłoszenia, koniecznie skontaktuj się z nami.

 

Zgłoszenia grupowe

1. Wypełnij formularz zgłoszeń dla grup i rad pedagogicznych (zgłoś jednym formularzem większą liczbę osób na jedną fakturę).

2. Jeśli reprezentujesz placówkę publiczną i/lub płacisz za udział w konferencji ze środków publicznych, pobierz oświadczenie o środkach publicznych i dołącz podpisany skan oświadczenia do swojego zgłoszenia. 

3. Prześlij zgłoszenie klikając przycisk „Wyślij" w formularzu.

4. Poczekaj na maila od nas. Niezwłocznie prześlemy Ci fakturę potwierdzającą dokonanie wpłaty, lub fakturę z odroczonym terminem płatności. Jeśli nie otrzymasz faktury w ciągu 7 dni od zgłoszenia, koniecznie skontaktuj się z nami.


Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w konferencji.

 

Od wielu lat organizujemy spotkania inspirujące, w czasie których można obejrzeć lekcje, porozmawiać z nauczycielami i dyrektorami Budzących Się szkół.

Jeśli jesteś nauczycielem, który szuka nowych, bardziej przyjaznych rozwiązań, albo dyrektorem, zainteresowanym poprawą efektywności uczenia się, albo w jakikolwiek sposób jesteś związany z edukacją, zapraszamy na nasze kolejne spotkanie inspirujące do Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju. Z doświadczenia wiemy, że nic tak nie uwalnia od strachu przed zmianami, jak możliwość naocznego przekonania się, jak funkcjonują szkoły wprowadzające oddolne zmiany, możliwość sprawdzenia osiąganych przez uczniów wyników, a także rozmowy z koleżankami i kolegami z innych Budzących Się Szkół.

Nie ma programu Budzącej Się Szkoły, ale mamy drogowskaz, na którym można przeczytać:

Twórzmy przyjazne szkoły, w których uczniowie mogą się efektywnie uczyć i gdzie każdy dostaje wsparcie, jakiego potrzebuje.

Te ogólne hasła każda szkoła realizuje w inny sposób. Jeśli chcecie zobaczyć, jaką drogą idzie MZS w Świeradowie Zdroju, zapraszamy na kolejne spotkanie inspirujące.

 

               Przejdź do strony wydarzenia na FB

 

 


 

dr Marzena Żylińska  zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, jest autorką artykułów i książek dla nauczycieli (m.in. NeurodydaktykaNurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.)), a także dla dzieci (m.in. A co za to dostanę?, Szkoła na marę szyta). Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Założyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi też firmę szkoleniową Edukatorium i wydawnictwo, wydające książki związana z edukacją. Marzy o szkołach, do których uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością. Wierzy, że wszystko jest możliwe o tyle, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas. Jeśli chcemy, żeby był lepszy, musimy stworzyć nowy model szkoły, który będzie lepiej odpowiadać na potrzeby uczniów i zostanie oparty nie na przekonaniach, ale na aktualnej wiedzy naukowej.  

prof. Marek Kaczmarzyk - neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, doktor w zakresie nauk biologicznych, profesor Uniwersytetu Śląskiego. Popularyzator nauki, autor podręczników i programów szkolnych oraz licznych artykułów i książek. Najważniejsze z nich to: „Strefa napięć. Historia naturalna konfliktu z nastolatkiem” oraz „Szkoła memów. W stronę dydaktyki ewolucyjnej”. Specjalizuje się w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. 

PROGRAM

Wtorek, 20 maja 2025

 

      8:30 –9:30 – rejestracja uczestników

      9:30 –9:40 – przywitanie gości, sprawy organizacyjne

   9:40 –10:00 – dyrektorzy i nauczyciele Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju – Jak zmieniamy                                                szkołę. Nasza droga do zmian - prezentacja szkoły

10:15 –11:00 – prezentacja SP nr 1 w Świeradowie-Zdroju. Możliwość obejrzenia lekcji:

                                – edukacja wczesnoszkolna w 3 grupach „Kompetencje pracy w grupie w                                                                                                  nauczaniuwczesnoszkolnym”
                                – chemia „Jak odejść od metod podawczych na lekcji chemii”
                                – historia „Gra, jako metoda utrwalenia wiadomości na lekcji historii”
                                – nauczanie blokowe – biologia/przyroda, język polski, język angielski „Projekt                                                                                    międzyprzedmiotowy”
                                – język polski w 2 grupach „Śledztwo w sprawie pieśni – jak tworzymy na lekcji przestrzeń do                                                    rozwijania współpracy”, „Karty krytycznego myślenia”
                                – matematyka „Błędy to nie problem, ale okazja do uczenia się”
                                – wychowanie fizyczne „Współpraca, nie rywalizacja”
                                – zajęcia integracyjne z elementami muzyki „Język żyrafy, język szakala – Jak rozmawiać, żeby się                                          dogadać”
                                – język niemiecki „Przyimki i miejsca - czy gramatyka może być przyjemna – Jak odejść od metod                                            podawczych?”

11:00 –12:15 – przerwa kawowa - panele dyskusyjne

12:15 –13:30 – dr Marzena Żylińska Jak oceniać, żeby wspierać motywację do nauki

13:30 –14:20 – przerwa obiadowa - czas na nawiązywanie relacji między szkołami

14:20 –15:40 – prof. Marek Kaczmarzyk - Wpływ stresu na proces uczenia się

15:40 –16:15 – podsumowanie i zakończenie spotkania