Ola Żylińska

Katarzyna Cieciura

Marzena Żylińska

Od 20 lat będąc nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pracując w różnych typach szkół i środowiskach szkolnych mierzę się z problemami współczesnej oświaty. Od ośmiu lat mam przyjemność tworzyć szkołę od podstaw, pełniąc rolę dyrektora. Dzięki niezwykłym ludziom udało mi się stworzyć miejsce oparte na relacjach i wzajemnym szacunku. Wciąż szukam, eksperymentuję, zmieniam i tworzę na nowo. Przyłączając się do ruchu Budzących Się Szkół, utwierdziłam się w przekonaniu, że obrany wiele lat temu kierunek myślenia jest słuszny i należy zarażać nim innych.

To właśnie ze mną rozmawiacie kiedy dzwonicie i piszecie do Budzącej się Szkoły. Pełnię też rolę koordynatora spotkań oraz trenera. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka angielskiego. Interesuję się nowymi technologiami i nowoczesnymi metodami uczenia się, a w szczególności ich wykorzystaniem na lekcjach języków obcych. Na co dzień marzy mi się szkoła inna niż ta, do której sama chodziłam.

Zajmuję się metodyką, prowadzę szkolenia i warsztaty, piszę artykuły i książki. Przez wiele lat kształciłam przyszłych nauczycieli i prowadziłam seminaria metodyczne. Od wielu lat zajmuję się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzę o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością. Wierzę, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas. Jeśli chcemy, żeby był lepszy, musimy inaczej wychowywać dzieci.